فایل روتاری

2019/04/10
فایل روتاری

معرفی فایل روتاری :

فایل های روتاری بر روی دستگاه روتاری وصل می شوند که این فایـل ها با شکل و فرم و جنس خاصی که دارند دقیقا شکل کانال های ریشه را به خود می گیرند و عمل درمان ریشه دندان را با دقت و کیفیت بالایی انجام می دهند و عصب کشی دندان را بسیار دقیق تر و بهتر و آسان تر می سازد.

در گذشته کشیدن دندان را تنها راه درمان دندان هایی که دچار درد می شدند می دانستند، اما امروزه با به کار گیری از روش و تکنولوژی جدید، ریشه دندانی که باعث بروز درد شده را درمان کرده و از دندان محافظت خواهند کرد.

 

معرفی فایل روتاری

متغیرهای موثر بر شکست فایل :

شعاع و زاویه انحنای کانال ، اندازه و سطح مقطع فایل ، سرعت چرخش فایل ، طراحی،تکنیک و تجربه عمل کننده ، گشتاور فایل ،خصوصیات سطحی فلز و خواص متالوژی آلیاژ نیکل تیتانیوم نام برد.

فایل‌های روتاری سرعت انجام درمان‌های ریشه را افزایش می‌دهند. البته بر اساس نتایج مطالعات ، نتیجه درمان دستی و استفاده از فایل‌های روتاری با هم تفاوت معناداری ندارند ولی به طور مشخص فایل‌های روتاری می‌توانند از نظر بصری درمان چشمگیرتری ارائه کنند.

 

 

موتورهای روتاری، نسبت به سرآنگل‌های متصل به روتاری، صدای کمتر و امنیت خاطر بیشتری فراهم می‌کند چون امکان کنترل سرعت و تورگ را هم برای شما فراهم می‌کند.

فایل‌های روتاری تنوع زیادی دارند و حتی نوع چرخش آن‌ها هم با هم ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. به علاوه تکنیک‌های پیشنهادی استفاده از آن‌ها با هم متفاوت است.

در گذشته ریشه دندان را به کمک دست درمان می کردند، اما امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی ، این درمان توسط دستگاهی به نام روتاری انجام خواهد شد.

با استفاده از دستگاه دیجیتالی روتاری، به جای استفاده از دست، حرکات دقیق و بدون نقصی در فایل ها ایجاد می شود، سپس عمل پاکسازی و تخلیه کانال های ریشه آغاز خواهد شد.

کاربرد فایل روتاری

 

برای استعلام قیمت با ما در تماس باشید

 

برندهای معتبر در ضمینه فایل روتاری

 

از معتبرترین برندها می توان به:

و… اشاره کرد.

گروه بازرگانی آذین دنتال


اشتراک گذاری :مطالب مرتبط


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *